Ak Büyü Ve Kara Büyü Arasındaki Farklar Nedir?

Büyü, insan geçmişinde var olan eski bir ritüeldir. Günümüzde de hala devam eden büyü, insan hayatını etkileyen bir durumdur. Büyü yapma işi, her zaman tehlikeli bir durum olarak görülmektedir. İnsan, psikolojik ve fiziksel yönden büyülerden etkilenebilir. Özellikle ruh sağlığı açısından büyük bir tehlike arz eden büyüler, amaçlarına göre iki gruba ayrılır. Ak büyü ve karar büyü, yapılış amaçlarına göre büyü çeşitleridir. Bu büyülerin kendi aralarında birtakım farklılıkları mevcuttur. Peki, ak büyü ve kara büyü arasındaki farklar nedir? Bu farkların neler olduğunu bilmeniz, yapılan büyünün ak büyü mü yoksa kara büyü mü olduğunu anlamanıza yardımcı olur.

Kara Büyü Nedir?

Büyü çeşitleri arasında en güçlü büyüler unvanına sahip olan kara büyü, isminden de anlaşıldığı üzere kötü amaç için yapılan büyülere denir. İnsan üzerinde oldukça fazla etki yaratan bu büyüler, aynı zamanda büyük bir tehlikeye sahiptirler. Kara büyünün temelinde nefret duygusu yer almaktadır. Bu bakımdan tarihte ilk yapılan büyünün kara büyü olduğu tahmin edilmektedir. Kara büyü hakkında çok fazla bilgi bulunmamaktadır. Ancak her medyum, kara büyü yapma konusunda becerikli değildir. Kara büyü yapabilmek için büyük bir deneyime gerek vardır.

Ak Büyü Nedir?

Kara büyünün aksine iyi amaç için yapılan büyülere ise ak büyü denir. Ak büyü, niyeti güzel olan amaçlar için yapılır. İyi niyet için yapılan en güçlü büyülerden biri ak büyülerdir. Bu nedenle kara büyü ile eşdeğer güce sahiptir. En az kara büyü kadar tesirli olan ak büyü, insanların mutlu olmasını amaç edinir. Tarihte yapılan ilk ak büyünün aslında kara büyü etkilerinden korunmak için yapıldığı bilinmektedir. Bu nedenle ak büyü, kara büyüye tepki olarak uygulanmaya başlanmıştır. Büyü, her ne kadar iyi amaç uğruna yapılmış olsa da yine de tehlikelidir. Büyülerin her zaman ters tepme durumları söz konusudur. Bu bakımdan büyü yaptırırken her türlü olumsuzluğu hesaba katmanız gerekir.

Ak Büyü Ve Kara Büyü Arasındaki Farklar Nedir?
Ak Büyü Ve Kara Büyü Arasındaki Farklar Nedir?

Kara Büyü Ve Ak Büyü Farkları

Kara büyü ve ak büyü arasında birçok fark bulunmaktadır. Bu farklar şunlardır:

  • Kara büyü, iyi bir amaç uğruna yapılmaz.
  • Ak büyü, iyi bir amaç uğruna yapılır.
  • Ak büyü, kara büyüden sonra ortaya çıkmıştır.
  • Ak büyüler, kara büyüler kadar bilinmez.
  • Kara büyü ve ak büyü yapılışları birbirinden farklıdır.
  • Kara büyü, ak büyüden daha güçlü bir konumdadır.

Bu özellikleri ile birbirinden ayrılan ak ve kara büyüler, günümüzde de hala varlıklarını sürdürmeye devam etmektedirler. Ak büyü, genellikle kara büyünün gölgesinde kalmış ve zamanla çok fazla tercih edilmeyen bir büyü olmuştur. Kara büyü ise özellikle kötü amaçlar için vazgeçilmez bir yol olmuştur.

Ak Büyü Ve Kara Büyü Yapılışları

Her iki büyü çeşidini de sadece medyumlar yapabilir. Özellikle kara büyü yapmak için çok daha fazla deneyim ve bilgi gereklidir. Kara büyülerde özellikle cinler kullanılır. Bu nedenle kara büyünün ak büyüye göre tehlikesi daha fazladır. Bu nedenle her medyum kara büyü yapamaz ya da yapmaya cesaret edemez. Kara büyü ve ak büyü, yapılış yöntemleri ile de birbirinden farklıdırlar. Her medyum, bu büyü çeşitlerinde kendilerine ait yöntemleri denerler. Ak büyülerin günümüzde çok fazla popülerliği kalmamıştır. Ancak kara büyüler hala bazı kişiler tarafından yapılmakta ve yapılmak istenmektedir. Kara büyüler, insan üzerinde birçok olumsuz etkiye neden olabilirler. Ak büyülerin etkileri ise olumlu yöndedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir