Bağlama Büyüsü Nedir? Yapılışı Nasıldır?

Bulunduğumuz coğrafyada eski tarihlerden beri milyonlarca büyü yapılmıştır. Bunun en büyük nedeni bu coğrafyada farklı medeniyetler yaşamış ve bazı kültürler zamanımıza kadar miras olarak gelmiş olmasıdır. Eski çağlarda farklı büyüler kullanılıyor ve o çağlarda insanlar büyülerden korunmak için farklı taşları kullanmışlardır.

Eski tarihlerden günümüze kadar gelen büyüler daha fazla çeşitlere ve farklı şekillere bürünerek gelmiştir. Günümüzde onlarca çeşit büyü bulunuyor. Bu büyüler farklı amaçlarda ve farklı tarzlarda yapılıyor. Papaz büyüsü, Süryani büyüsü ve bağlama büyüsü bu büyülerden bazılarıdır. Bu büyüler ana başlık şeklinde de değerlendirilebilir. Bu büyülerin alt başlığında onlarca farklı büyü bulunur.

Bağlama Büyüsü Nedir?

Bağlama büyüsü kadim büyü kitaplarında yer alır. Geçmişten günümüze kadar büyük ilgi görmüştür. Bağlama büyüsü, çiftler arasında soğukluğu gidermek, aralarında ki gönül bağını güçlendirmek amacıyla bu büyü yapılır. Evli olan kişiler belli problemlerle ve sıkıntılarla karşılaşırlar. Bunun için bu büyü tercih edilir. Bu büyü sayesinde aralarındaki muhabbet artar. Bu büyü sadece evli çiftlere yapılmaz. Platonik aşıklara, sevgililere de yapılır. Bağlama büyüsünü havas ve ledün ilmine sahip kişiler rahatlıkla yaparlar. Medyum hocalar tarafından kolaylıkla yapılır.

Bağlama Büyüsünü Kimler Yapar?

Bağlama büyüsü kadim kitaplarda yer alıp günümüze kadar gelen ve manevi ritüellerden oluşur. Bağlama büyüsü yaptırmak isteyen kişiler havas ilimleriyle ilgilenen kişilerin yardımına başvurabilir. Havas ilimleri ve ledün ilimlerine sahip olan kişiler genellikle doğa dışı varlıklardan destek alınarak yapılan büyüdür.

Bundan dolayı üç harflilerle irtibat halinde olan medyum hocalar bağlama büyülerini başarılı bir şekilde yaparlar. Anadolu kasabalarında da genellikle yaşlı kişiler bağlama büyüsünü yaparak ünlenmişlerdir. Ayrıca kişilerde evde kendileri kolay bulunan malzemelerle bağlama büyüsü yapabilirler. Yapımı oldukça kolay olan büyüler arasındadır.

Bağlama Büyüsü Çeşitleri

Havas ilmine sahip birçok büyü çeşidi olduğu gibi bağlama büyü çeşitleri de oldukça fazladır. Çiftleri, sevgililer bir ömür boyu ayrılmayacak şekilde birbirine yaklaştıran, eşler arasındaki muhabbeti artıran, cinsel istekliği artıran bağlama büyüleri bulunur. Bunlar arasında en etkili olan bağlama büyüleri resimle yapılan ve adet kanı ile yapılan büyülerdir.

Bağlama büyüsü çeşitleri şunlardır;

  • Kaşıkla yapılan bağlama büyüsü
  • Resimle yapılan bağlama büyüsü
  • Nohutla yapılan bağlama büyüsü
  • Giden sevgiliyi geri getirme büyüsü
  • Kocayı bağlama büyüsü
  • Adet kanı ile yapılan büyü
  • Eşleri birbirine bağlama büyüsü
  • Sabunla yapılan büyü
  • Deve derisi ile yapılan büyü
  • Kırmızı mum ile yapılan büyü

Bağlama büyüsü çeşitleri oldukça fazladır. Günümüzde bağlama büyüleri tercih edilenlerdendir.

Bağlama Büyüsü Nedir? Yapılışı Nasıldır?
Bağlama Büyüsü Nedir? Yapılışı Nasıldır?

Kaşık İle Yapılan Bağlama Büyüsünün Yapılışı

Kaşık ile yapılan bağlama büyüsü sıkça yapılan bir büyüdür. Bu büyüde amaç iki insanı birbirine bağlama ve birbirlerine karşı muhabbet oluşturmaktır. Bağlama büyüsünde kaşık kullanımı eski tarihlerden beri kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemin uygulanmasında iki tane tahta kaşık ve bir ip gerekiyor. Tahta kaşıkların üzerine bağlamak istenen kişilerin isimleri ve o kişilerin anne adları dolma kalemle yazılır.

Kalemin mürekkeplerinin dağılmamasına dikkat edilmelidir. Bu mürekkepler kuruduktan sonra isimler iç içe gelecek şekilde kaşıklar birleştirilir. Birleşen kaşıklar ip yardımı ile iyice bağlanır. İsim yazma ve bağlama sırasında çeşitli tılsımlar yapılır. Her şey tamamlandıktan sonra kaşıklar kimsenin bulamayacağı bir yere gömülür. Eğer biri bu kaşıkları bulur ve birbirinden ayırırsa büyü tılsımını kaybederek bozulmuş olur.

Resimle Yapılan Bağlama Büyüsünün Yapılışı

Eskiden beri büyüler büyünün yapılacağı kişinin kullandığı kişisel eşyalardan yapılıyordu. Bu eşyalarda kişinin bir izi bulunuyor ve bu sayede kişi ayırt edilebiliyordu. Günümüzde cep telefonları ve sosyal medya sayesinde istediğimiz kişinin resmine rahatlıkla ulaşabiliyoruz. Eskiden zorlukla bulunan bu resimler şimdilerde rahat elde ediliyor ve bu sayede büyüler de resimle yapılabiliyor.

Resim eskiden beri büyüde kullanılıyordu fakat şimdiki kadar olmuyordu. Resimle farklı büyüler yapılabilir. Bunlardan biri de bağlama büyüsüdür. Bağlama büyüsünde resim üzerine yapılan tılsım kişinin yüzüne yapılmış gibi tesirini gösterir. Resimlerin arkasına yazılan tılsımlardan sonra resim katlanarak saklanır. Bu şekilde yapılan bağlama büyüsü kısa bir sürede tesirini gösterecektir.

Nohut Büyüsünün Yapılışı

Bağlama büyüsünde farklı malzemeler kullanılıyor. Bu malzemelerden biri de nohuttur. Nohuta yapılan büyülerde nohut yedirilerek yapılabilir. Ayrıca bazı sayılı olan tılsımlar nohut yardımı ile daha rahat yapılabilir. Büyüde en çok kullanılan tılsımlar genellikle 41 kere okunuyor. Bazı tılsımlar günlük olarak 41 kere okunuyor. Büyüyü yapan kişiler bu tılsımları 41 adet nohut ile sayarak yapar. Büyü tamamlandıktan sonra bu nohutlar pişirilir ve büyü yapılmak istenen kişiye yedirilir. Nohut büyüsü uzaktaki bir kişiye yapılmaz. Yine bu büyü yabancı kişilere yapılmaz. Nohut büyüsü birbirini tanıyan ve güvenen kişilere yapılır. Büyü amaçlı pişirilen nohutlara herhangi bir et ürünleri katılmamalıdır.

Bağlama Büyüsünün Tutması

Bağlama büyüsünün bazı çeşitlerinin yapılışı çok kolaydır. Fakat bu büyü yapılırken söylenen tılsımlar yerinde ve zamanında yapılmalıdır. Yanlış yapılan bir tılsım veya hareket büyünün tatmamasına neden olabilir. O yüzden bağlama büyüsü deneyimli medyumlar tarafından yapılırsa daha sağlıklı bir şekilde tutacaktır.

Bağlama büyüleri tutması durumunda farklı zaman aralıklarında tutabilir. Bu büyü 24 saat içerisinde de tutabilir 1 haftada da tutabilir. Bu büyünün ve büyüyü yapan medyumun gücüne göre değişir. Büyü tutmaya başlayınca yavaş yavaş belirtiler gözlenebilir. Bağlama büyüsünün hızlı bir şekilde tutması havas ilmi ile yapılmasına da bağlı olabilir. Doğa dışı varlıklarla iyi bir iletişim kurulması da bu süreyi kısaltabilir.

Bağlama Büyüsünün Belirtileri

Büyüler amaçlarına göre hemen hemen aynı etkiyi gösterir. Büyüye maruz kalan kişilerde bazı ortak belirtiler olsa da büyünün amaçladığı etkiler her insanda aynı belirtileri gösteriyor. Kadim büyü kitaplarında geçen ifadeler de aynı doğrultudadır. Bağlama büyüsünde de kişinin yaşamında belirgin bir değişiklik hissedilebilir. Bağlama büyüsü yapılan kişi bu durumu fark etmez fakat etrafındaki kişiler dikkatli olursa durumdan şüphelenebilir.

Bu tarz şüphelerde işinde uzman bir medyumdan yardım alınmalıdır. Bu belirtiler büyüyü yapan kişinin büyü gücüne ve yapılan büyü çeşidine göre daha hızlı ve daha belirgin olabilir. Bağlama büyüsü erkeklerde ve kadınlarda farklı etkiler bırakır. Bağlama büyüsü havas ilmine sahip ve tecrübeli medyumlar tarafından yapılması durumunda büyü yapıldığı anlaşılmaz. Belirtileri olsa dahi kimse büyü yapıldığının farkında olmaz.

Bağlama Büyüsü Bozulması

Bağlama büyüsünün amacı iki insanı birbirine bağlamaktır. Bu amaçla yapılan iyi niyetli bir büyü çeşididir. Fakat bu büyüler bazen çok fazla belirgin şekilde hissedilir. Bazen büyüye maruz kalan kişiler hayatları ve yaşam tarzları alt üst oluyor. Bu kişiler yaptıkları çoğu işi büyünün tesirinde kalarak yapar.

Bu tür durumların yaşandığı dönemlerde yapılan büyü bozulmalıdır. Bağlama büyüsünün bozulması da yapılışı kadar zor bir süreçtir. Hatta bazı büyülerde büyünün bozulması yapılışından daha uzun bir süreç oluşturur. Bağlama büyüsünün bozulmasında havas ilmine sahip medyumlardan yardım almak yerinde olacaktır. Bu medyumlar kişiye yapılan büyü çeşidini tespit ederek ona göre bir bozma yöntemi belirler.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir