Büyü Belirtileri Nelerdir? – Büyü Belirtileri

Son zamanlarda büyü yaptırmak isteyenlerin sayısı artıyor. Büyülerin yapılma nedenleri farklılık gösterir. Kara büyüler olarak anılan büyüler tehlikelidir. Büyülerin kısa zamanda fark edilmesi önlem almak açısından önemlidir. Bu yüzden büyülerin belirtilerini bilmek gerekir. Peki, büyü belirtileri nelerdir? Birlikte bakalım.

Belirtileri şunlardır:

 • Kişideki ani ruh değişiklikleri,
 • Hareketlerde farklılık,
 • Eşlerin sürekli kavga etmesi,
 • Evdeki evcil hayvanların hırçınlaşması,
 • Sürekli korku hissine kapılma,
 • Ani sıcak basması ve titreme nöbetleri,
 • Düzensiz uyku,
 • Korkutucu rüyalar görme,
 • Baş ve eklem ağrıları,
 • Sosyal hayattan kendini soyutlama,
 • Çocukları istememe,
 • İştah azalması,
 • Konuşmada güçlük,
 • Dini değerlerde azalma.

Yapılan büyünün türüne göre belirtiler farklılık gösterir. Büyü erken dönemde saptanırsa önlem almak kolaylaşır. Geç fark edilen büyüler kişiyi uzun vadeli etkiler ve huzursuz eder. Kişiyi intihara kadar götürülebilir.

Büyü Belirtileri Nelerdir?
Büyü Belirtileri Nelerdir?

Büyü Nedir?

Büyü; normal dünyayı etkileyen, olağanüstü yöntemlerin kullanıldığı paranormal bir sistemdir. Büyü yapmak için kullanılan farklı teknikler vardır. Büyü yapmak veya yaptırmak için bazı malzemelere ihtiyaç duyulur. Herkes büyü yapamaz. Bu alanda uzman hocalar ve medyumlar vardır. Büyü yapmak dinimizce hoş karşılanmaz. Yapılan büyülerde sembol, harf, yazı gibi unsurlar kullanılır. Bu unsurlar farklı anlamları sembolize eder. Büyüler kötü amaçlar için yapıldığı gibi iyi amaçlar için de yapılır. Çoğu insan büyüye inanmaz. Fakat eski çağlarda büyüye olan ilgi çok fazlaydı. Hatta şu anda bile büyüye inan bazı dinler mevcuttur.

Büyü Bozulur Mu? Büyü Bozmak İçin Neler Yapılır?

Üzerinde büyü olduğundan şüphelenen kişiler yapılan büyünün bozulup bozulamayacağını merak eder. Büyü çok çeşitli bir unsurdur. Bazı büyüler kolay şekilde bozulurken bazılarını bozmak yıllar alabilir. Büyü yapıldığından şüphelenen kişilerin bazı yapması gerekenler vardır. Defne yaprağına Ayet-el Kürsi ve Fatiha okumak ve sonra defne yaprağını kaynatıp içmek gerekir. Bu işlemin büyü bozmak için kullanıldığı biliniyor. Zor büyüleri bozmak için uzman bir medyuma danışmak gerekir. Medyumun uzmanlığı büyünün bozulma süresini etkiler. Uzman ve nefesi güçlü medyumlar zor büyüleri diğerlerine oranla daha kısa zamanda bozar.

Büyü Türleri Nelerdir?

Büyü türleri ikiye ayrılır. Ak büyüler ve kara büyülerdir. Ak büyüler, kişinin iyiliği için yapılan ve kişiye zarar vermeyen büyülerdir. Bu tür büyülerde dualar kullanılır. Kavgayı önlemek, eşlerin arasını yapmak, daha bereketli kazançlar elde etmek için kullanılır. Kara büyüler ise bunun tam tersidir. Kara büyü kişiyi olumsuz yönde etkiler. Çiftlerin arasını bozmak, sağlığı bozmak, evliliğe engel olmak, işini bozmak gibi kötü niyetler güdülerek yapılır.

Bu tür büyüler oldukça tehlikelidir. Büyüyü yaptıran kişiler de büyünün etkisini görebilir. Buna geri dönüş şoku adı verilir. Yani yapılan büyünün size dönmesi mümkündür. Kişiden alınan saç kılı gibi nesnelerle yapılan büyüye araçlı büyü ismi verilir. Kopyalı büyüler de ise kişinin kuklası yapılır. Kukla üzerindeki değişimler, kuklası yapılan kişiyi etkiler. Günümüzde farklı amaçlarda ve farklı türlerde yapılan çok çeşit büyü vardır.

Büyülerin Psikolojik Belirtileri Nelerdir?

Büyüler bedenden çok ruhu etkiler. Büyü ile karşı karşıya kalan bir insanda bazı psikolojik sorunlar görülür. Bu kişilerde sinirlilik oranı artar. Çevreye karşı daha hırçın ve umursamaz bir tutum sergilerler. Sürekli ölümü düşünürler ve intihara meyilli hale gelirler.

Duyulmayan sesler, görülmeyen nesneler görebilirler. Ayrıca kötü kokuların yayıldığı düşüncesine de kapılırlar. Çaresizlik ve karamsarlık hissi onları olumsuz yönde etkiler. Bu hisler kalp ritminde bozulma, nefes almada güçlük gibi fiziksel belirtileri de peşinde sürükler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir