Cin Mektubu Nedir? – Cinlerin İnsanlara Verdiği Zararlar

Çok eski zamanlardan beri varlığı bilinen ve insanları cinlerden korumak için kullanılan ‘Cin Mektubu’ insanların kafasında soruların oluşmasına neden oluyor. Bu soruların en başında cin mektubu nedir? Sorusu geliyor ve insanlar bu soru üzerine çeşitli araştırmalar yapıyorlar.

Cin mektubu, cinlerden korunmak için okunulan kelimelerden meydana gelir. Vaktiyle İslam peygamberi Hz. Muhammed tarafından da yazılmış ve cinlere karşı kalkan olarak kullanılmıştır. Günümüzde de hala Cin Mektubu yazılır ve rahatsızlık çeken kişilere verilir.

Evinde cin mektubu bulunduran kişilere hiçbir şekilde cinler ilişemez. Özellikle kötü niyetli cinler ve büyü yoluyla gelmiş olan cinler, o eve adım atamazlar. Cinlerden korkan ya da rahatsızlık yaşayan kişilerin, evlerinde cin mektubuna yer vermeleri gerekiyor.

Cinlerin İnsanlara Verdiği Zararlar

Cinler, insanlar ile iç içe yaşayan, ancak farklı bir boyutta yer alan varlıklardır. İnsan, cinleri göremediğinden dolayı, onlara karşı büyük zararlar verebiliyor. Örneğin kaynar su dökmek, ateşi su ile söndürmek ya da besmelesiz oturmak gibi durumlarda cinlere zarar verilebiliyor. Bunların yanı sıra birçok neden cinlere zarar vermek için yetebiliyor. Bu sebepten dolayı cinlerde insanlardan intikam almak için onlara zarar verebiliyor.

Cinlerin insanlara verdiği zararların bir kısmı şu şekildedir;

  • İbadetlerden uzaklaştırırlar.
  • Anaya, babaya, eşe, dosta ve diğer insanlara karşı merhameti yok ederler.
  • İştah kesip, yeme içme gibi faaliyetleri engellerler.
  • Sürekli korkuturlar.
  • Gece, sabah ezanına kadar işkence edebilirler.

Cinlerin insanlara vermiş olduğu zararların bir kısmı bu şekilde sıralanıyor. Bunlara yakalanmamak ve cinlerden kesin korunmak cin mektubuna ihtiyaç duyuluyor.

Cin Mektubu Nedir?
Cin Mektubu Nedir?

Cin Mektubu Ne İşe Yarar?

Cin mektubu, insanları cinlerden ve diğer kötü varlıklardan korumaya yarar. Cin mektubu sayesinde insanların işleri, evlilikleri, sosyal yaşantıları ve çoğu işi yolunda gider. Bu mektup sayesinde insanlar, tüm kötü cinlerden korunmuş olur. Bu da insanların rahatlamasına neden olarak, büyük bir özgüven verir.

Cin Mektubu Gerçek Mi?

Cin mektubunun gerçek olup olmadığı binlerce kişi tarafından merak ediliyor. Ancak İslam alimleri ve metafizik uzmanları, cin mektubunun gerçek olduğunu ve işlevinin çok büyük olduğunu belirtiyor.

Cin mektubu, Hz. Muhammed tarafında da yazılmış ve kullanılmıştır. Hatta vaktiyle ‘sar’a’ hastaları içinde cin mektubu kullanılmış ve o kişilerin iyileşmesi sağlanmıştır.

Cin Mektubunun Etkisi Büyük Mü?

Cin mektubu içerisinde yer alan kelimelerin her birisi, cinlerin yanmasına sebep olabiliyor. Bu da diğer cinlerin hemen o ortamdan uzaklaşmasını sağlar. Cin mektubu, son derece büyük bir etkiye sahiptir ve bulunduğu her evin bütün cinlerden temizlenmesini sağlar. Evin gözle görülür bir yerinde bulunması, ev içerisinde yer alan bütün cinlerin onu fark etmesine neden olacaktır. Bu da bütün cinlerin rahatsız olmasına ve o evden uzaklaşmasını sağlayacaktır.

Cin Mektubu Anlamı Nedir?

Cin mektubu içerisinde yer alan tüm kelimeler ve dualar, cinlerden korunmak için okunulan ve söylenen kelimelerdir. Cin Mektubu’nun anlamı bunları içeriyor ve bütün kötü cinlerin ortamdan uzaklaşmasını sağlıyor.

Yüce Allah, insanların yardıma ihtiyacı olduğunda onsan istemelerini ve ona sürekli dua etmelerini istiyor. Cin mektubu da insanların Allahtan yardım istemelerini sağlıyor.

Cin mektubu yazıldığı zaman İlim ve İrfan sahibi olan Allahtan yardım istenilmiş oluyor. Cin mektubunun yazılıp asıldığı eve hiçbir şekilde kötü cinler giremiyor. Evin içerisinde yer alan cinler ise kısa sürede uzaklaşıyor.

Cin mektubunun genel anlamı, cinlerden korunmak için Allahtan talep etmektir. İnsanlar, bu mektup ile Allahtan taleplerde bulunuyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir