Etkili Dilek Duası

Etkili Dilek Duası

Etkili Dilek Duası
Etkili Dilek Duası

İnsanlar, istedikleri durumların olması için Allah’a sığınarak dua ederler. Zaten zor durumdayken veya bir şey istendiğinde hayırlısıyla Allah’a dua etmek en doğru yoldur. Dileklerinizin gerçekleşmesi için etkili dilek duası okumanız, hedefinize yaklaşmakta size bir yol açar. Hayırlısıyla Allah, dileğinizi kabul eder ve istediğinize bu sayede ulaşabilirsiniz.

Dileğinizin kabul olması için edebileceğiniz dualar arasında Nur Suresi bulunur. Nur Suresini 66 kez okuyup üzerine 66 defa da Lafza-i Celal okunduğunda her niyetiniz hayır olur. Dualarınızı ettikten sonra niyetinizi de iyi belirtmeniz önemlidir. İyi ve kalpten edilmiş bir niyet dualarınızın da etkisiyle hayırlı olur. İsteğiniz de Yaradan izin verirse kısa zamanda gerçekleşir.

1 Günde Gerçekleşen Dilek Duası

İsteklerinizin olması için dileklerin kabul olması için dua etmeniz önemlidir. Müminler, bu sayede birçok dileğini gerçekleştirebilmiştir. Dileğinizin 1 günde gerçekleşmesine tesir edecek dua İstiğfar duasıdır. Dua kuşluk vakti okuduğunda daha etkii olabilmektedir. Ancak dua için yapmanız gereken birkaç husus vardır:

  • Duadan önce kötü alışkanlıklarınız için tövbe etmelisiniz. Günahtan uzak durmayan bir kulun duasının kabul edilmesi pek mümkün değildir.
  • Duaya Allah’a hamd Peygambere selam şeklinde başlamalısınız.
  • Dua, içten tevazu ile Allah’a yalvararak okunmalıdır.
  • Sabırla ve ısrarla dua etmeye devam edilmelidir.
  • Umut ve korku duygusunu dua ederken yaşamanız gerekir.

Kenzül Arş Duası Dilek için Kaç Defa Okunmalı?

Kenzül Arş duası muradınıza kavuşmak için okuyacağınız en kuvvetli istek duası olarak bilinir. “Gökyüzünün hazineleri” olarak açıklayabileceğimiz dua, neredeyse tüm dua kitaplarında yer alır. Kenzül Arş duası niyetlere göre farklı şekillerde okunmalıdır. Duayı, niyete göre gerekli sayılarda okunduğunuzda birçok mümin gibi dilediğiniz şeylere kavuşabilirsiniz.

  • Birbirini seven insanların kavuşması, kalplerde sevgi olması için dua 17 defa okunmalıdır. İnşallah böylece özel hayatınızda mutluluğu yakalayabileceksiniz.
  • Sabahın erken saatlerinde el açıp yoksulluktan kurtulmak ve servete kavuşmak için duayı okuyabilirsiniz. Bu niyetiniz için duanın peş peşe 12 defa okunması gerekir.
  • İç sıkıntılarınızdan kurtulmak için 21 defa duayı okuyabilirsiniz.
  • Başarı için duanın 7 defa okunması gerekir.

Kenzül Arş Duası ile Dileği Kabul Olanlar

Kenzül Arş duası en etkili dilek duası olmasıyla müminler tarafından sıkça okunur. Bu dua sayesinde birçok mümin muratlarına kavuşmuştur. Ayrıca duayı sadece kendiniz içinde değil bir yakınınız için de okuyabilirsiniz. Örneğin bir arkadaşınızın yaşadığı ruhsal bunalım için Kenzül Arş duasını okuyabilirsiniz. Doğru bir telaffuzla ve gerektiği şekilde okunduğunda arkadaşınız sıkıntısından Allah’ın izniyle kurtulur.

Peygamber Efendimiz, edilen dualarda Allah’ın esmalarını dile getirmenin duayı güçlendireceğini söylemiştir. Yine, Ayet’el Kürsi’nin de duayı daha etkili yapacağını dile getirmiştir.  Bir şeyin olması için dua ederken Allah’ın isimlerini sayarak duadan daha kısa sürede etki görebilirsiniz. Allah, gönlünüzden geçen iyi niyetlerinizi kabul eder.

Ayrıca Aşk Büyüsü Saç Teli yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir