Evlilik duası

Evlilik duası

Evlilik duası
Evlilik duası

Pek çok inançta yer alan dua, yaratıcı ile kul arasında gelişen bir iletişim aracıdır. Evlilik duası, bu dualar arasından birisidir ve evlenmek isteyen kişilerce yapılır. Peki, Evlilik duası yapılışı nasıldır? Güçlü Evlilik duası hangisidir? Kolay Evlilik duası var mıdır? Hızlı etki eden evlilik duaları hangileridir? Evlilik duası kaç günde tutar? Evlilik duası yorumları nelerdir? Merak ettiğiniz her sorunun yanıtı, sizler için hazırlanan yazımızın devamında yer almaktadır. İşte, merak edilen tüm sorular ve cevapları.

Evlilik duası yapılışı

Dua, pek çok farklı amaçla yapılan bir istek biçimidir. Dualarda, Allah’a olan sevgimizi belirtir, ondan af diler ve dileklerimizi iletiriz. Evlilik duası, bu istekleri belirttiğimiz dualardan birisidir. Evlilik duası yapılışı, bir süreci içerir. Duanın yapılması için uygulanması gereken bazı şartlar vardır.

Bu şartların en başında, kişinin abdest alkış olması ve secdeye doğru yönelmesi gelir. Duaların, abdestli halde yapılmaları makbuldür. İyi bir dua edebilmek için, abdest ilk şarttır. Duaya başlarken, önce Allah’a olan sevgimizi belirttiğimiz ve ona karşı olan övgüleri söylediğimiz kısımdan başlanır. Bu sırada Allah’ın isimleri zikredilir, onun yüceliğinden bahsedilir.

Güçlü Evlilik duası

Duaların edilmesi için herhangi kesin bir zaman olmasa da bazı zaman ve günler, diğerlerine göre daha kutsal ve değerli bilinirler. Evlilik duası için de bu değerli gün ve zamanlardan birisi olan, cuma sabahı ezan vaktinden öncesini seçmek mümkündür. Müslümanların bayramı olan cuma günü, sabah namazı öncesi uyanarak duamıza hazırlığa başlayabiliriz.

Güçlü Evlilik duası için duadan önce, iki rekat şükür namazı kılınabilir. Namazdan sonra kıbleye karşı diz çöken kişi, duasını etmek üzere el açar. Bu sırada şunu da belirtmek gerekir ki tüm dualar, ancak kalpten inanılarak kabul olurlar. Yani duanızın kabulü, onu yürekten istemeniz ve Allah’ın karşılık vereceğinden emin olmanız ile gerçekleşebilir.

Kolay Evlilik duası

Bahsettiğimiz gibi el açan kişiler, kalpten inanarak dualarına başlayabilirler. Evlilik duası, kişinin kısmetinin açılması ve kısa sürede hayırlı bir kısmet bulması için edilirler. Kolay Evlilik duası, sizin bunu tekrar tekrar edebilmeniz için olanak sunar. El açan kişi, besmele ile başlayıp 18 defa Cuma suresini okunmalıdır. Hayırlı bir kısmet ve evlilik için tavsiye edilen Cuma suresi, tam 18 kez okunmalıdır. Ayrıca beraberinde Allah’tan gelecek olan her hayra muhtaç olduğumuzu belirterek, ondan hayırlı bir kısmet dilediğimizi belirtmeliyiz.

Hızlı etki eden evlilik duaları

Dualar, her konuda bizde destek veren ibadetlerdir. İnsanı gönülden rahatlatan dualar, aynı zamanda Allah’ın sesimizi duyması ve derdimize çare vermesi için de yardımcı olurlar. Evlilik duası, kişinin kısmetinin açılması ve kısa sürede hayırlı bir kimse ile taşıması için vesile olabilir.

Her duada olduğu gibi, Hızlı etki eden evlilik duaları da vardır. Biraz önce bahsettiğimiz gibi yapılan dualar, Allah katında değerlidirler ve duayı eden kişiye kısa sürede gerçek aşkı bulması için yardımcı olur. Bunun ile birlikte kişi, cuma günün takiben her gün Allah’a dua etmeli ve istediğini söylemelidir.

Evlilik duası kaç günde tutar

Dualar, bizim umutlarımızdır. Allah’tan af diler, ona övgüler verir ve dileklerimizi belirtiriz. Evlilik duası eden bir kimse, duasının kabulü için sabırlı olmalı ve inancından şaşmamalıdır. Evlilik duası kaç günde tutar sorusuna tam bir yanıt olmamak ile birlikte, bahsedildiği gibi okunan dualar kısa sürede kabul olurlar. Burada önemli olan, dileğimiz gerçekleşene kadar dua etmeye devam etmek, sabırlı olmak ve onun Allah tarafından verileceğine karşı olan inancımızı yitirmemektir.

Evlilik duası yorumları

Dualarımız, bizi Allah’a bağlayan ve onunla iletişim kurmanızı sağlayan araçlardır. Her duanın kabul olacağına inanmak, onları Allah katında daha değerli kılar. Evlilik duası, pek çok kişinin hayatını değiştiren bir duadır.

Uzun zaman boyunca bir eş arayan insanlar, bu dua sonrası hayırlı bir kısmetle tanışırlar. Evlilik duası yorumları, elbette çok olumlu ve ümit dolu yorumlardır. Yıllarca kısmetinin kapalı olduğunu belirten erkek ve kadınlar, bu dua sonrası dileklerinin kabul olduğundan ve kısa sürede hayırlı bir kısmet bulduklarından bahsederler. Sizde, bu duayı ederek hayırlı bir kısmet bulabilirsiniz.

Uzaktaki Sevgiliyi Geri Getirme Duası yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir