Kendi Kendine Bağlama Büyüsü Yapılır Mı?

İnsanların büyü ile istediklerini elde etme çabası en eski tarih dönemlerinden bu yana vardır. Bazı insanların herkesin ulaşamayacağı farklı manevi boyutlara ulaşabileceğine, bu boyutlarda bazı dua ve ritüellerle bir şeyleri değiştirebileceğine inanılır. Büyü olarak da adlandırılan bu olgu hakkında yapılmış birçok araştırma da vardır. Her ne kadar somut şekilde ispatlanabilecek bir şey değilse de büyünün gerçekliğine dair araştırma sonuçları da mevcuttur.

Büyü Yapmak Etik mi? Neden Günah Kabul Ediliyor?

Büyü konusunda birçok öğretide yasaklar konulmuştur. Aslında büyü hakkında bu değerlendirmelerin yapılması ve yasaklar konulması büyünün gerçekliğini gösterir. Yasak olmasının sebeplerinin başında da insanların büyüyü kötüye kullanma eğilimine girme riskidir.

Kötü niyetli insanlar büyü hakkında bilgi sahibi olarak başka insanların kötülüğü için bu uygulamaları yapabilir. Bu da büyük bir kaosa neden olabilecek kadar tehlikeli olacaktır. İnsanların kötülüğü istenerek yapılan büyülerin etik olduğu da söylenemez.

Günümüzde bazı devletlerin bile büyü ile uğraşarak dünyayı yönetmeye çalıştığına dair teoriler vardır. Dolayısıyla büyüyü tamamen reddetmek yerine doğru kullanılmasını sağlamaya çalışmak olması gereken bir yaklaşım türüdür.

Yaratıcının koyduğu düzeni bozmamak kaydıyla ve O’nun varlığına ve gücüne rakip olma hadsizliğine düşmeme kaydıyla iyi niyetle, dua ve ritüeller yapılabilir.

Bağlama Büyüsü Nedir?

Bağlama büyüsü adından anlaşılabileceği üzere kalpleri birbirine bağlamak için yapılan bir büyü türüdür. Özellikle eşler arasında ortaya çıkan geçimsizlikler ve dolayısıyla mutsuz aileler için yapılır. Eşlerin birbirinden uzaklaşması, ilişkilerinin çıkmaza girmesi kendileri ile birlikte diğer aile fertlerini de etkiler.

Kötü bir ebeveyn ilişkisi çocukların mutsuzluk ve çocukluk travmaları ile birlikte büyümesine neden olur ki bu durum tüm hayatlarını olumsuz etkileyecektir. Bir çocuğun mutsuz büyümesi çoğunlukla kendi çocuklarını da mutsuz edecek bir ruh haline girmesine neden olur. Yine eşlerin anne babaları gibi geniş aile fertleri, komşuları ve tüm sosyal çevreleri bu ilişkiden çeşitli şekillerde payını alır.

Dolayısıyla kötü giden bir karı-koca ilişkisinin olması gereken mutlu bir çizgiye oturtulması birçok insanın hayatına olumlu etki edecektir. Bağlama büyüsü ile eşlerin birbirine bağlanması bu yönüyle önemli bir gerekliliktir.

Kendi Kendine Bağlama Büyüsü Yapılır Mı?
Kendi Kendine Bağlama Büyüsü Yapılır Mı?

Bağlama Büyüsü Neden Yapılır?

Bağlama büyüsü kalplerin birbirine bağlanması için yapılır. İyi niyetli büyü sınıfından olduğu için bu işlemler ak büyüler içinde değerlendirilir. Mesela eşlerin arasındaki soğukluğun ve geçimsizliğin giderilmesi gayet iyi niyetli ve olması gereken bir davranıştır. Bazen ebeveynlerle çocukları birbirine yakınlaştırmak için ya da benzeri samimi amaçlarla da bağlama büyüsü yapılır.

Bağlama büyüsünün kötü niyetle yapılmaması gerekir. Mesela evli bir erkeğin kalbinin eşinden başka bir kadına yakınlaşması için bağlama büyüsü yapmanın iyi niyetli olduğu kabul edilemez. Bu tarz amaçlarla yapıldığı takdirde büyünün kara büyü sınıfına gireceğine kuşku yoktur.

Kötü niyetle yapılan büyünün er ya da geç tersine işleyeceği, evrenin dengesini bozmak için yapılan her hareketin kişinin kendine döneceği unutulmamalıdır.

Bağlama Büyüsü Kimler İçin Yapılır?

Bağlama büyüsü arasında sevgi ilişkisi doğması ya da var olan sevginin güçlenmesi istenen kişiler için yapılır.

Uygulamada bağlama büyüsü yapılması konusunda en çok görülen talepler şu kişiler için olur;

 • Eşlerin kötü giden ilişkisinin düzelmesi için,
 • Aldatan eşin bu ilişkiden kurtularak eşine bağlanması için,
 • Eski sevgilinin yeniden dönmesi için

Bu sayılanlar sadece örnek olarak verilmiştir. Her meşru ilişkinin güçlenmesi ve tarafların birbirine sıkı sıkıya bağlanması için bağlama büyüsü yapılabilir. Bazen anne babalarla çocukların bağlarının güçlenmesi, kayınvalide ve gelinler arasındaki anlaşmazlıkların giderilmesi gibi sebeplerle de bu yola başvurulur.

Soğutma Büyüsüne Karşı Bağlama Büyüsü Yapılır mı?

Her ne kadar kötü niyetle büyü yapılması istenmese de bazen eşlerin birbirinden soğuması için yapılan büyülere rastlanır. Böyle durumlarda kötü niyetli büyü fark edildiği anda tesirinden kurtulmak için gereken yapılmalıdır. Soğutma büyüsüne karşı etkili bir bağlama büyüsü yapılarak kötü etkiden kurtulmak mümkün olabilir. Bu konuda uzman bir medyum ile çalışılmasında fayda vardır.

Bağlama Büyüsü Nasıl Yapılır?

Bağlama büyüsünün tek bir şekilde yapıldığı söylenemez. Her medyum kendine özgü farklı yöntemler kullanabilir. Yapılacak büyünün kim için ve hangi sebeple yapıldığı gibi konular da büyünün nasıl yapılacağı konusunda etkilidir.

Çoğunlukla birbirine bağlanması istenen kişilere ait eşyalara ihtiyaç duyulur. Bu eşyalar üzerine okunacak dualar ve yapılacak ritüellerle sonuca varılır. Bazen kişilerin doğum tarihlerine, ana ve baba adlarına da ihtiyaç duyulur. Bu bilgilerle yıldızname çıkarılır ve yıldıznameden elde edilen bilgiler bağlama büyüsünde kullanılır.

Kişilerin eşyaları dışında da bağlama büyüsünün türüne göre farklı malzemeler kullanılabilir. Bu konuda büyüyü yapacak medyumun uygulamaları esastır.

En çok uygulanan bağlama büyüsü çeşitlerine aşağıdaki örnekler verilebilir:

 • Su ile yapılan bağlama büyüleri
 • Adet kanıyla yapılan bağlama büyüleri
 • Resimle yapılan bağlama büyüleri
 • Nohut tanesiyle yapılan bağlama büyüleri
 • Mumla yapılan bağlama büyüleri
 • Sabunla yapılan bağlama büyüleri
 • Yağla yapılan bağlama büyüleri
 • Deve derisiyle ve deve idrarıyla yapılan bağlama büyüleri
 • Kaşıkla yapılan bağlama büyüleri

Yukarıda da ifade edildiği gibi her medyumun farklı uygulamaları ve ritüelleri olabilir. Uygulamada en çok görülen büyüler bu malzemelerle yapılsa da farklı malzemelerle işlemler yapılabilir.

Bağlama Büyüsünü Kimler Yapabilir?

Bağlama büyüsünü yapmak için bazı yeteneklere, bilgi ve tecrübeye sahip olmak gerekebilir. Yapan kişi ne kadar birikim sahibiyse ortaya çıkan sonuç o kadar isabetli olur, diyebiliriz. Bu alanda başarı göstermiş medyunlarla çalışmakta fayda vardır.

Öte yandan birçok bağlama büyüsünün ritüelleri bellidir. Edilecek dualar, işlem yapıldıktan sonraki süreçte yapılması gerekenler de bellidir. Kişiler tüm ritüellere tam olarak uyarak bağlama büyüsü yapabilir.

Kendi Kendine Bağlama Büyüsü Nasıl Yapılır?

Bağlama büyüsünün sadece özel kişiler tarafından yapılabileceğini söylemek yanlış olur. Kadim kitaplarda birçok büyünün nasıl yapılacağı konusunda ayrıntılı bilgiler vardır. Bunlar bulunup uygulanarak istenen sonuca ulaşılabilir.

Eğer kişiler kendi kendine bağlama büyüsü yapmak isterse çok dikkatli olmalıdır. Çünkü yapılacak küçük hatalar bazen ters tepebilir. Her bağlama büyüsü herkes tarafından yapılamaz. Zaten her medyumun kendine özel başkalarıyla paylaşılmaması gereken sırları da olabilir. Tam bilgi sahibi olunan bir türde dikkatli şekilde tüm ritüeller uygulanarak sonuca ulaşılabilir.

Mesela nohut büyüsünü kişiler kendi başlarına yapabilir. Ancak bunun için havas ilmine sahip olunması gerekir. Havas ilmi, eşyaların gizli özelliklerinin ve bu özelliklerden faydalanma yollarının bilinmesini sağlayan bir ilimdir. Nohudun ve kullanılan diğer malzemelerin arkasındaki sırlar bilindiği takdirde en doğru uygulama yapılır.

Bu uygulamada 41 tane nohut alınıp her birinin üzerine tek tek gerekli dualar okunur. Sonra bu nohutlar suda haşlanıp pişirilerek bağlanması istenen kişiye yedirilir. Bu işlemlerin hepsi gereğince yapılırsa kişi büyü yapan kişiye aşık olarak ve bağlanır.

Sonuç olarak kişiler bazı bağlama büyülerini kendi kendilerine yapabilir. Ancak etkili ve güvenli sonuç almak için işi bir bilene bırakıp uzman medyumlardan yardım almakta fayda olduğu da kabul edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir