Medyum Kimdir? Kimler Medyum Olabilir!

Medyumların gizemleri birçok soru işaretine neden olmaktadır. Özellikle medyum kimdir sorusu sıklıkla sorulur. Medyumların gizemlerini anlamak, neler yapabileceklerini bilmek için önce bu sorunun cevabının bilinmesi esastır. Zira medyumlar, özel yeteneklere sahip olan kimselerdir. Ve herkesin medyum olması da beklenemez.

Medyum Kimdir?

Bu konuda bilinmesi gereken şey, medyumların doğuştan gelen bazı yeteneklerinin olduğudur. Dolayısıyla medyum kimlere denir sorusunun cevabı, ancak doğuştan bazı yeteneklere sahip olan kimselerdir. Bu kimseler,
– Duru görü
– Duru işiti
– Sezgi yeteneği
– Rüya ve trans halinde bazı şeylerden haber alma gibi olağanüstü yeteneklere sahiptir. Aynı zamanda bu kişiler, doğa üstü bazı varlıklar ile iletişim kurma başarısına sahiptir.

Kimler Medyum Olabilir?

Sıkça sorulan kimler medyum olabilir sorusunun cevabı, bahsedilen bu sıra dışı yeteneklere bağlıdır. Fakat bu yetenekler, medyum olmak için tek başına yeterli değildir. Yani medyumlar kimdir sorusuna “Sahip olduğu yetenekleri kontrol eden kişidir.” şeklinde cevap verilmelidir. Çünkü bu yeteneklerin kontrolsüz bırakılması, hem kişinin kendisine hem de çevresine zarar verecektir. Kontrolsüz yetenek, bir süre sonra tehlikeli olabilir.

Medyumlar yeteneklerini kontrol edebilmek için bir eğitim sürecinden geçerler. Bu eğitim sürecinde mutlaka deneyimli bir medyumdan yardım alırlar. Bu süreçte yeteneklerini kontrol edip, başkalarının yararında kullanmayı öğrenirler.

Başarılı Medyum Kimdir?

Medyumların eğitim süreci, yalnızca yetenekleri kontrol etmeyi içermez. Bazı bilgileri de öğrenmeleri esastır. Bu bilgiler, yüzyıllardan bu yana  bilinen kadim öğretilerdir. Havas ilmi olarak adlandırılan öğretiler, bazı uygulamaları içermektedir. Bu ilim, ancak yetenek sahibi kimseler tarafından öğrenildiği zaman etkili olacaktır. Aksi halde havas ilmini tek başına öğrenmek fayda getirmez. Havas ilmi,
– Ebced hesabı
– Vefki şerif hazırlama
– Kişisel bilgilerden hareketle bazı talepleri çözme
– Yıldızların konumunu anlamlandırma
– Kişinin yaşam analizini yapma gibi gizemli öğretilerden oluşmaktadır.

Başarılı medyum hocalar kimdir sorununun cevabı bu öğretilere hakim olan kişileri işaret eder.

 Yeteneklerini Doğru Kullanan Hocalar Kimdir?

Her dönemde, medyum olduğunu iddia eden birçok kimse meydana çıkmıştır. Bu kimselerin hepsinin de medyum olduğundan söz etmek imkansızdır. Çünkü bazı kimseler, hiçbir yeteneği olmadığı halde insanları kandırmak amacıyla medyumluk yaparlar. Bu kimselerin yegane amacı bu işten kazanç sağlamaktır. Bu kimselere güvenmek mümkün değildir.

Yeteneklerini doğru kullanan medyumlar, bilgi ve tavırlarıyla kendilerini diğerlerinden ayırırlar. Bu medyumlar, halk arasında güvenilir olarak tanınmaktadır.

Medyumların Yaptığı Uygulamalar Nelerdir?

Medyumlar birçok konuda insanlara yardımcı olabilmektedir. Bunlar,
– Büyüleri bozmak
– Kısmet açmak
– Sevgi ve aşk gibi taleplerin karşılık bulmasını sağlamak
– Kişinin yaşam haritasını çıkarmak
– Yakın veya uzak gelecekte yaşanabilecek olaylardan haber vermek
– Kişinin yıldızına ve doğum zamanına göre bazı çıkarımlarda bulunmak şeklindeki konulardır. Bu uygulamalar sayesinde birçok kimse sorunlarına çözüm bulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir