Medyum Ne İşe Yarar? Neden Medyuma Gidilir?

Bu yazımızda sizlere medyum ne işe yarar, medyumların yaptıkları iş nedir ondan bahsedeceğiz. Sizler de yazımızı okuduktan sonra medyumlar hakkında genel anlamda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Medyum Ne İş Yapar?

Medyum, metafizik konularla ilgilenen ve bu alemde bilgi sahibi olan kişilere denir. Medyum ne iş yapar sorusuna, bu bilgilerini kişilere fayda sağlamak adına kullanır cevabını verebiliriz. Medyumluk, kendini eğitilerek yapılabildiği gibi doğuştan da bazı yeteneklere sahip olmayı gerektirmektedir. Bu yeteneklerin başında metafizik alanını kolayca algılayabilme durumu gelir. Bu yüzden bütün medyumları aynı kefeye koymak, aynı şifayı ve sonucu beklemek yanlış olacaktır. Medyumluk bazı donanımlar gerektiğinden bu konuda dikkatli olunmalıdır.

Medyumlar ne  iş yapar sorusuna tam olarak bu cevabı verebiliriz. Ancak medyumlar arasındaki farkı  da bilmemizde ve buna göre seçim yapmamızda fayda vardır. Medyumluk sanıldığı gibi eline kağıt kalem alıp, manevi alemle uğraşıyorum demekle gerçekleşmiyor.

Medyum Ne İşe Yarar?

Medyum, yukarıda belirttiğimiz üzere fizik dünyanın dışındaki manevi alem hakkında bilgi ve ilim sahibi olan kişilere denir. Medyum ne işe yarar diye sorulduğundaysa şu cevap net olarak verilebilir. İnsanlar, hayatları içerisinde fiziksel konuların dışında çeşitli sorunlar yaşayabilirler. Birçok insan bu anlamda modern tıpta sonuç bulamadığında medyumlara başvurarak manevi dünyasında bazı değişiklikler yapmak ister. İşte medyumlar da belli kurallar ve bilgiler dahilinde sorun yaşayan bu kişilere yardımcı olurlar.

Medyum İş Yeri Açma

Medyum işyeri açma, resmi  olarak hizmet sunabilmek için gereken bir durumdur. Medyum olmak isteyenler ve bu konuda doğuştan yetenekli olduğunu düşünenler medyumluk için gereken kurumlara başvuruda bulunabilirler. Bu durumda en önemli konu, vergi levhasının olmasıdır. Vergi levhası bulunup bu işi ciddi anlamda yapmak isteyenler, başvuru yapabilmektedirler.

Medyumlara Neden Gidilir?

Medyumluk, tarihi ilk insanlara dayanan bir meslektir. Aslında buna tam olarak bir meslek denemez. Çünkü ilk insan tarihinden bu yana medyumluk yapan kişiler biraz daha manevi anlamda özel insanlardır. Elbette özel insan sıfatı farklı güçlere sahip olmak değildir. Daha doğru bir şekilde açıklamak gerekirse, medyumluk gelişime açık olmak, kendini geliştirmiş olmak anlamına gelebilir.

Medyumlara başvuru yapılmasının en önemli nedeni, insanın standart hayat içerisinde yaşanabilecek sorunlardır. Bu sorunlar yaşandığında medyuma başvurularak manevi anlamda destek istenir. Medyumlar da bu konuda insanlara bilgilerini kullanarak yardımcı olmaya, bir diğer deyişle aracı olmaya çalışırlar. Medyumlar, şifayı veren kişiler değil, şifayı şifa isteyen kişi yerine isteyenlere denilebilir.

Hangi Medyumu Seçmeliyim?

Hangi medyumu seçme konusunda kararsızlık yaşıyorsanız, bazı konularda bilgi sahibi olmalısınız. Örneğin, başvuracağınız medyumun güvenilir olmasına, bilgi sahibi olmasına dikkat etmeniz gerekecektir. Başvuru yapacağınız medyum kendini metafizik alanda geliştirmiş olmalı, dini bakımdan gereken ilme sahip olmalıdır. Aksi durumlarda istemeyeceğiniz sorunlar yaşayabilir, bu sorunlar yüzünden zor durumda kalabilirsiniz. Medyum işi hakkında daha fazla  bilgiyi başvuru yapacağınız medyum tarafından kolayca öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir