Medyum Nedir? Türkiye’de Medyumluk

Farklı ilimler ile ilgilenen kişilerin en fazla merak ettiği sorulardan birisi medyum nedir sorusudur. Medyum kelimesinin tam anlamı genellikle Dünya’dan bedeni şekilde ayrılmış ruhlar ile iletişime geçen ve onlardan aldıkları etkileri Dünya’ya yansıtan özel yetenekli kişi demektir. Genellikle medyumlar psişik açıdan diğer kişilere göre daha hassas olurlar. Bu sebeple medyumların daha özel yaratılmış karakterlere sahip olduğu bilinir. Bununla beraber özel yetenekleri sayesinde medyumlar diğer ruhlar ile ruhsal ya da zihinsel açıdan iletişime geçen kişilerdir.

Medyumlar genellikle ruhsal açıdan diğer ruhlar ile iletişime geçerek, çeşitli amaçlara hizmet edilmesini sağlarlar. Fakat spiritüalist anlayışına göre medyumların bu özel yeteneklerini kötü amaç ya da kişisel çıkar uğruna kullanmaması gerekir.

medyumluk

MEDYUMLARIN İLETİŞİM YÖNTEMLERİ

Normal insanlar 5 duyu organları ile diğer insanlar ile iletişime geçer. Fakat medyumlar normal insanların 5 duyu organını kullandığı gibi iletişim halinde kalmaz. Genellikle medyumlar 5 duyu organını aşan yüksek sinyallere ve algılama gücüne sahiptir. Bu sayede diğer insanlara göre farklı yollar ile ruhsal alanda iletişim halinde kalabilirler. Medyum iletişim yöntemleri medyumların özelliiklerine göre değişebilir. Bu iletişim yöntemler şu şekildedir;

1-Kulağa gelen sesler ile iletişim,
2-Altıncı his ya da düşünce gücüyle iletişim,
3-Tırnağa bakarak iletişim.

Bu iletişim türlerinin her biri medyumlarda farklı şekilde ortaya çıkmaktadır. Bazı medyumlar bu 3 iletişim yöntemini kullanırken bazıları da sadece 1 tanesini kullanmaktadır.

MEDYUMLARIN ALTINCI HİS İLE İLETİŞİM KURMASI

Medyumlar ruhsal alan ile iletişim kurarken hislerini kullanırlar. Çoğu medyum genellikle bu özel yeteneklerini altıncı hislerinden faydalanarak, ortaya koyar. Düşünce gücü olarak da adlandırılan bu iletişim yöntemi, medyumun bir konu üzerine yoğunlaşması ile mümkün olmaktadır. Altıncı hisleri ile hareket eden ve iletişimi sağlayan medyumlar içindeki sese kulak vermektedir. Ruhsal alanda başka bir kişiyle konuşuyor gibi olan medyumlar, tamamen duyguları ve hisleri ile iletişim halinde kalırlar.

MEDYUMLARIN KULAĞA GELEN SESLER İLE İLETİŞİMDE KALMASI

Medyumların dünyada olmayan ruhlar ile iletişimde kalmasını sağlayan diğer bir yöntem ise kulağa gelen seslerdir. Bazı medyumlar kulağına bir ses geliyormuş gibi dinlemeye başlarlar. Hatta bazı medyumlar dinlemeyi ve duymayı algılamak için bardak ya da farklı bir eşya kullanabilirler. Bu iletişim yöntemi genellikle medyumların taşıdığı özel yetenekler ile ilgilidir.

medyum

MEDYUMLARIN TIRNAĞA BAKARAK İLETİŞİM KURMASI

Medyumun tırnağa bakarak iletişim kurması yöntemi ise pek kullanılmaz. Bu yöntemde medyum genellikle karşısındaki kişinin tırnağına bakarak, olayları ve sonuçları izlemeye başlar. Başparmak tırnağına bakılarak yapılan bu iletişim yöntemi çoğu zaman yanıltıcı sonuçlar da verebilmektedir. Tamamen tırnağa odaklanan medyum, tınak üzerini adeta bir televizyon ekranı gibi izler ve olaylar ile ilgili bilgi verir.

MEDYUM ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Medyum çeşitleri kullanılan medyumluğun yöntemine göre 2 farklı çeşide ayrılır. Bu çeşitlerden ilki idrak ile irade yönünden medyumluk, diğeri de tezahür yönünden medyumluktur.

Tezahür yönünden medyumluk, kendi içerisinde fiziksel ve zihinsel olarak ayrılmaktadır. Fiziksel medyumluk genellikle ruhsal açıdan iletişimin olmadığı sadece Materyalizasyon, levitasyon ya da demateryalizasyon gibi fiziksel olayların olduğu paranormalfenomen medyumluktur.
Zihinsel medyumlukta ise medyumlar doğrudan ruhsal alanda kalır ve ruhlar ile iletişime geçerler.

İdrak ile irade yönünden medyumluk ise 3 farklı grupta incelenmektedir.
-Mekanik Medyumluk: Medyum bu yöntemde kendi iradesi ile hareket etmez, idraksız şekilde olaylara tanık olur.
-Sezgisel Medyumluk: Medyum, sezgisel yönden kendi iradesi ile işleri yapar ve iletişimde kalır.
-Otomatik Medyumluk: Yine irade yoktur fakat hareketlere göre kişide bir algılama idrakı bulunur.

medyum
medyum

MEDYUM NASIL OLUNUR?

Farklı ilimlerle uğraşanlar için çeşitli medyum yorumları bulunmaktadır. Fakat medyum olabilmek, sanıldığı kadar kolay değildir. Çünkü medyumluğun herhangi bir üniversite diploması ya da kurs sertifikası bulunmamaktadır. Peki, medyum nasıl olunur?

Medyum olmak için öncelikle doğuştan gelen bir yeteneğe sahip olunması gerekir. Ayrıca özel birtakım yeteneklere sahip olan kişilerin de bu yetenekleri doğru şekilde kullanmayı bilmesi gerekir. Yoksa bu tür yeteneklere sahip olan ve kötüye kullanan kişiler öncelikle kendisine zarar verirler. Çünkü pek çok kötü ruhani varlıklar doğru kontrol edilerek hareket ettirilmelidir. Bu nedenle medyum olmak herkesin yapabileceği bir şey değildir.

Medyum olmanın ilk şartlarından bir tanesi kişinin derin ve yüksek 6. His sahibi olmasıdır. Altıncı hissi kuvvetli olan ya da gizli hislerini henüz keşfedememiş kişilerin medyum olma şansı yüksektir. Kişi bu hislerini doğru şekilde kullanırsa yaptığı işlerde ehli bir kişiliğe kavuşabilir. Hislerini doğru ve iyi niyetli kullanan kişiler en iyi medyumlar 2019 listesinde sıralanmış ve başarılı olduklarını kanıtlamıştır.

MEDYUMLUK ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Medyumlar genellikle doğaüstü güçlere sahip olan ve ruhsal alanlarda gezinebilen kişilerdir. Farklı ve özel yeteneklere sahip olan medyumlar, amaç olarak insanlığa faydalı olmalıdır.

Medyumluk özellikleri arasında en fazla göze çarpan husus medyumların sıradan insanlar olmadığıdır. Medyumlar ayrıcalıklı kişilerdir ve normal insanların yaşamadıkları şeyleri yaşayabilirler. Medyumluk pek çok dini kitapta da yer alan bir gerçektir. Medyumlar genellikle insan dışı varlıklar ile iletişim halinde olan ve gelecek ile ilgili bilgi sahibi olan kişilerdir. Medyumluk özellikleri arasında aslında en önemli olanı; amaçlardır. Çünkü medyumlar insanları mutlu etmek ve iyilik yapmak için bu özel yeteneklere sahip olurlar. Medyumlar bazı kişilerin hayatlarına hisleri ile yön verirler. Kendileri bu hususta başarılı olduğu gibi farklı insanların da başarısını sağlarlar.

Hislerini başarılı şekilde ruhani dünyadan esas dünyaya aktaran medyumlar, tamamen iyilik için işler yapmalıdır. Bu açıdan genellikle diğer insanlar için iyilik büyüleri yapmaları gerekir.

 

medyum medyumluk
medyum medyumluk

 

MEDYUMLAR NASIL BAKIM YAPARLAR?

Medyumlar insanların iyiliği için yapmak istedikleri çalışmalara öncelikle bakım işlemi ile başlarlar. Bu bakım işlemi esnasında medyumların bazı hisleri de ortaya çıkabilir. Bu hislerin ortaya çıkması ile beraber kişiler olayları medyumlar nasıl biliyor şeklinde çeşitli sorular sorabilirler. Bu sorunun cevabı medyumun hislerinin derinliğine bağlıdır. Ufak bir bakım çalışması sonrasında medyumlar geçmiş ve gelecek ile ilgili çeşitli bilgilere sahip olabilirler.

Medyumlar bakıma başlamadan önce karşısındaki kişinin temiz bir enerji içerisinde olmasını sağlarlar. Böylece bakım işlemi daha doğru cevaplar verecektir. Medyumluk konusunda ciddi ve uzun bir tecrübeye sahip olan kişiler ancak bakım yaparak, doğru sonuçlar alabilirler. Bakım ve vefk çalışmaları doğrultusunda kişilerin enerjisi ile bilgiler hareket ettirilir ve doğruluğu kanıtlanır.

Medyumların yaptığı bakım işleri oldukça zararsız işlemlerdir. Genellikle bakımlar kişilerin sorularını yanıtlamaya yöneliktir. Bakım çalışmalarının yapılmasındaki esas amaç ise kişinin farklı bir enerji altında olup olmadığını anlamaktır. Eğer kişi bir başka enerji altında ise medyumlar tarafından farklı yollar araştırılır. Bakım çalışmalarının yapılması için medyum ile kişinin yakın konumlarda olması çok önemlidir. Özellikle aynı ortamda olma ve konuşabilme özelliklerinin kullanılması gerekir. Bu sayede medyumlar kişilerin ortaya çıkardığı enerjileri çok daha iyi şekilde hissedebilirler.

Bazı medyumlar bakım işlemleri sırasında farklı ve çeşitli objeleri kullanabilirler. Bu enerjinin varlığını çok daha iyi alma ile ilgili bir durumdur. Medyumlar nasıl bakım yapar sorusunun cevabı da bu şekilde açıklanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir