Medyum Neleri Bilir? Medyumlar Neler Bilir?

İnsanlar, maddi alemde çeşitli dertlerle, sorunlarla karşılaşabilirler. Bu durumlar, hepimizin yaşayabileceği, etkilenebileceği durumlardır. Gerek evliliklerde, gerek normal yaşantıda anlaşmazlıklar, tartışmalar ve çözülmesi zor problemleri baş gösterebilir. Bu tamamen beşeri bir varlık olmamızdan kaynaklanır. Yazımızı insanlar diyerek başlamamız da bundandır. Dediğimiz gibi hepimiz görünürde çözülemeyecek sıkıntılar yaşayabiliriz. İnançlı olanlar, bunu manevi alemlerle gidermek isteyebilir.

Medyum neleri bilir? Manevi alemlerle bağlantı kurabilen kişiler de medyumlardır. Dolayısıyla insanları sıkıntılardan kurtarmak için aracı olan bilge kişiler medyum olan hocalardır. Medyum hocalar insanlar arasında yaşanan problemleri çözmek için çalışmalar yapan kişilere denir. Medyum hocalar ne yapar sorusuna, büyü, aşk büyüleri, papaz büyüleri ve diğer tüm büyüler yapar, diye cevaplamak mümkündür.

Medyumların Yaptığı Büyüler?

Tarihte medyumların her zaman ayrı bir yeri olmuştur. Çünkü insanlar ne zaman sıkışırlarsa daima onlara başvurmuş, onların yeteneklerinden faydalanmak istemişlerdir. Ancak medyumlar geçmişi bilir mi gibi bir yanılgıya düşmemek gerekir. Medyum geçmişi bildiği için değil, geleceğe odaklandığı için onun yanına gidilir. Problemleri ortaya çıkarmaz, onları çözmeye çalışır. Bunları yapabilmesi için de muhakkak sıradan insanlara ait olmayan, yeteneklerinin de olması gerekir. Konuyu çok fazla dağıtmadan medyum büyüleri hakkında biraz detay verelim.

Medyumlar genellikle kişiler arasında sorunların giderilmesi için büyüler yaparlar. Bu konuda dertli olan taraf medyumun yanına giderek durumunu anlatır. Medyum hoca da buna göre değerlendirme yapıp, hangi büyünün yapılacağına karar verir. Medyumun yapabileceği yapmaya çalışmak son derece tehlikeli ve sakıncalıdır. Medyumların yaptıkları büyüler şöyle sıralanabilir;

 • Her çeşit aşk büyüsü ve papaz büyüleri- İğne, kağıt, iplik büyüleri
 • Kara büyüler ve ak büyüler
 • Su büyüsü, ateş büyüsü
 • Bağlama büyüsü, sıkıntı büyüsü
 • Para büyüsü, zengin olma büyüleriSadece bu büyüler değil bunlara benzer çok sayıda büyü medyum hocalar tarafından yapılır. Medyumlar neler bilir sorumuza, bu şekilde büyü yapmayı, insanların arasını düzeltmeyi şeklinde cevap verebiliriz.

  Medyumluk Yeteneği Nasıl Anlaşılır?

  Medyumluk, kendi içerisinde çok özel bir görev birleşimidir. Çünkü manevi alemlerle irtibat yeteneği, herkeste bulunmaz. Özgüdür. Aittir. O olmazsa, bir şeyler yapabilmek mümkün değildir. Ancak tamamen her şeyi yeteneğe yüklemekte haksızlık olur. Hem yetenek hem de tüm ilmi bilgilerin sahibi olmak, en çok da havas ilmi bilinmelidir.

  Medyumluk tamamen maneviyatla ilgili bir durumdur. Dolayısıyla yeteneğin olup olmadığı konusunda başka birinin anlaması oldukça zordur. Ancak kişi erişkin olduktan sonra çeşitli manevi varlıklarla tanışabilir. Normal bir insana oldukça ağır gelebilecek yolculuklar, arkadaşlıklar söz konusu olabilir. Ancak ilmin olmaması, bu durumun sonuç vermeyeceği anlamına gelecektir. Bu nedenle birçok insan medyum neleri bilir diye merak eder. Sadece kuru bir yetenekle medyumluk yapılamaz. İlim sahibi olunursa, insanlara yararlı olabilecek bir medyum olunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir