Nazar Olduğu Nasıl Anlaşılır? – Nazar Nasıl Anlaşılır?

Nazar, birçok insanın günlük yaşantısını son derece olumsuz yönde etkileyebiliyor. Nazar, insanlara genellikle başka insanlar tarafından gelir ve bu insanlar genellikle hazımsız insanlar olurlar.

Hazımsız ve çekemeyen insanlar tarafından bulaştırılan nazar, birçok insanın hayatını kötü yönde etkileyebiliyor. Sürekli esneme, halsizlik, özgüvensizlik ve ümitsizlik gibi olumsuz durumlar nazardan kaynaklı oluyor.

Bu konularda hassas davranan insanlar, nazar olduğu nasıl anlaşılır? Sorusu üzerine araştırma yapıyorlar. Nazar olduğunu anlamak için kişinin, kendisine son derece dikkatli bakması gerekiyor.

Belli başlı ayetlerin, surelerin ve duaların okunması ile gelen esneme, nazarın en büyük belirtisidir. Kişilerin, nazar olup olmadığını anlaması için ilk etapta belli başlı ayetleri ve sureleri okumalıdır.

Nazar Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Nazar Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Nazar Nasıl Anlaşılır?

Nazar olduğunu anlamak isteyen kişiler için belli başlı belirtiler ve işaretler bulunuyor. Bu belirtilerin ve işaretlerin hissedilmesi ya da fark edilmesi, nazar olduğunun anlaşılmasını sağlar. Kişilerin ilk etapta kendilerine dikkatli bir şekilde bakmaları gerekiyor. Kendisinde farklılık gören kişilerde nazar olma ihtimali çok yüksektir.

Nazar olduğunu belirten işaretler şu şekildedir;

  • Sürekli uyku isteği
  • Unutkanlık ve dalgınlık.
  • Sürekli eşyaların bozulması ya da kırılması
  • Takıntılı bir şekilde davranışlarda bulunma ya da hep aynı sözleri söyleme
  • Bıçak ve diğer kesici aletlere karşı duyulan korku

Bu etkenler, nazarın en büyük belirtileridir. Bunlardan birisini ya da birkaçını yaşayan kişilerin, nazara karşı yapılması gereken işlemleri yapması gerekiyor.

Nazar Nasıl Geçer?

Kuran, her derde deva niteliği taşıyan bir kitaptır ve nazar içinde oldukça etkili bir kitaptır. Batıl inançlardan uzak durarak, Kuran okumaya yönelmek gerekiyor ve insanların Allah’ın ayetleri ile baş başa kalması gerekiyor.

Nazardan kurtulmak isteyen kişilerin Kuran ayetlerini okumaları gerekiyor. Kuran, her türlü kötü göze karşı alınacak en büyük önlemdir. Özellikle ‘Felak ve Nas’ sureleri nazardan korunmak için son derece etkilidir.

Ayetel Kürsi, Fil, İnşirah, Fatiha ve Saffat sureleri nazarın geçmesi için birebirdir. Nazardan kurtulmak isteyen kişilerin bu sureleri okumaları gerekiyor.

Nazar Değen Kişiye Okunan Dua

Nazar değen bir kişi, eğer kendisi Kuran okumayı bilmiyorsa, başka bir kişi tarafından okunulmalıdır. Nazar değen kişiye okunulması gerek sure ise nazar duası niteliği taşıyan ‘Kalem Suresi 51. ve 52.’ ayetleridir. Bu ayetler nazar değen kişiye okunursa eğer kısa sürede nazar ortadan kaldırılır.

Nazar İçin Hangi Esma Okunmalıdır?

Allah’ın isimleri de ilaç niteliği görüyor ve her hastalığa çözüm oluyor. Allah’ın isimleri, her hastalığa göre okunmalı ve Allahtan bu konuda yardım istenmelidir.

Önde gelen İslam alimleri, Allah’ın isimlerinin nazar konusunda da oldukça etkili olduklarını belirtmişlerdir. Nazardan kurtulmak ve korunmak isteyen kişilerin sürekli olarak ‘Ya Şahid ve Ya Basir’ Esma’larını zikretmeleri gerekiyor.

Bu esmalar sayesinde kısa sürede nazar, kişinin üzerinden atılır. Hatta bu zikirler sayesinde kişilere nazar, etki etmez.

Evi Nazardan Korumak

Evini nazardan korumak isteyen kişilerin sürekli olarak evlerini temizlemeleri gerekiyor. Temizlik yaparken sirkeli su kullanılması çok önemlidir. Sirkeli suyla silinen eve hiçbir şekilde nazar işlemez.

Ayrıca Allah’ın isimlerinin bol bol zikredildiği ve düzenli olarak Kuran okunan eve nazar işlemez. Evini nazardan korumak isteyen kişilerin sürekli olarak evde ibadet etmesi gerekiyor.

Evin düzenli olarak havalandırılması ve güzel kokulara bulandırılması da oldukça önemlidir. Nazar, genel olarak kötü enerjilerden kaynaklanan bir olaydır. Güzel kokuların bulunduğu ve düzenli olarak havalanan evlerde nazar olmaz. Gül suyu, kolonya ve daha farklı güzel kokular ile evi bulandırılması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir