Sevgi Duası

Sevgi Duası

Sevgi Duası
Sevgi Duası

Dualar, insanların af ve dileklerini belirttikleri, yaratıcıya övgü ve sevgi sözcükleri bulunduran yakarışlardır. Sevgi duası yapılışı ise yine benzer şekilde, Allah’a uzanan sevgi sözlerimiz ile isteklerimizi belirttiğimiz dualardır. Peki, Sevgi duası kaç günde olur?

Çabuk tutan sevgi duaları var mıdır? Gerçek Sevgi duası okumak mümkün müdür? Hızlı tutan Sevgi duası hangisidir? Sevgi duası yorumları nelerdir? Merak edilen tüm sorularınız ve yanıtları için yazımızı okumaya devam ediniz. İşte, Sevgi duası ve hakkındaki tüm detaylar.

Sevgi Duası Yapılışı

Pek çok çeşidi olan duaların, kendine hayırlı bir eş bulmak için de yapıldığı bir gerçektir. Sevgi duası, kişinin gönlünde olan belirli bir kısmetin aşkına karşılık vermesi ya da kısmetinin açılarak, kendisi için hayırlı bir eş bulma amacıyla yapılabilir. Sevgi duası yapılışı, diğer her duada olduğu gibi Allah’a inançlı ve güvenli şekilde yapılır. Pek çok farklı Sevgi duası olduğu gibi pek çok farklı da uygulama şekli vardır.

Sevgi duası için öncelikle kişinin bir hazırlık yapması gerekir. Duayı edecek kişi güzelce yıkanır, abdestini alır ve öncelikle iki rekat şükür namazı kılar. Kıldığı namazın ardından dua etmek için kıbleye doğru yönelerek oturur. Sonra, etmek istediği duaya başlar. Sevgi duasının pek çok farklı çeşidi vardır. Tüm bu dualar, insanın Allah’a karşı yalvarması ile kabul görebilir. İnancın ve güvenin yer aldığı dualar, çabuk tesir ederler.

Sevgi Duası Kaç Günde Olur

Sevgi duasını edecek kişi, biraz önce belirtilen şartları öncelikle yerine getirmelidir. Sevgi duası, yapılması dört gün süren bir duadır. Dört gün boyunca devam edilecek olan dua, hep aynı zaman diliminde yapılır ve aynı ön hazırlığı yapmak gerekir. Sevgi duası kaç günde olur sorusu da yine, bu yapılan duanın doğru uygulanmasına bağlıdır. İnanç ile yapılan duaların tesiri, diğerlerine göre daha çabuk etki eder. Duamızın yapılması için gereken tüm şartlar, yine Allah’ın katında kabul görmesi için de gereklidir.

Çabuk Tutan Sevgi Duaları

Sevgi duası, salı sabahı başlayan ve cuma sabahı son bulan 4 günlük bir duadır. Bu dua süresince kişi, belirtilen tüm şartları her defasında yerine getirmelidir. Akşam uyuduktan sonra, seher vakti sabah namazından önce uyanan kişi, belirtildiği şartları yerine getirir. Şükür namazından sonra kıbleye doğru diz çöken kişi, duasını etmeye başlar. Çabuk tutan sevgi duaları, inanarak ve içtenlik ile yapılan dualardır. Bunu bilmeniz, dualarınızın kabulü için önemlidir. Duaya başlarken besmele çekilmeli ve öncelikli olarak Allah’ı teşbih etmeliyiz. Yani, teşbihi elimize alıp Allah’ın isimlerini zikretmeliyiz. Bu sırada içimizden, Allah’tan istediğimiz dileğimiz gönülden ve hissederek geçirmeliyiz. Allah’ın isimlerini anarken, içimizden dileğimizi tutmalıyız.

Gerçek Sevgi Duası Oku

Allah’a edilecek olan dua, ancak Allah tarafından kabul görür. Bu anlamda Sevgi duası eden kişi, Allah’ın kabul edeceğini bilerek ve inanarak dua eder. Gerçek Sevgi duası oku ve inan, ancak bu şekilde dualarınız kabul olur. Biraz önce bahsettiğimiz gibi yapılan Sevgi duası, dört gün üst üste aynı şekilde uygulanır. Dört gün boyunca aynı şekilde okunan dualar, Allah katında ancak kişinin inancı vesilesi ile kabul görür. Bu anlamda kişi, Allah’a olan inancına ve duanın kabulüne olan güvenine, dua bittikten sonra da devam etmelidir.

Hızlı Tutan Sevgi Duası

Bahsedildiği şekilde uygulanan duamızı, cuma sabahına kadar devam ettirdik. Cuma sabahı da aynı şekilde kalkıp, hazırlığımızı yaparak duamızı ettik. Sevgi duası, inançla yapılan bir duadır. Ancak onu gönülden arzulayan kişi ona vakıf olabilir. Hızlı tutan Sevgi duası için yine aynı inanç ile arzulamamız ve inanmamız gerekir. Allah’tan istediğimiz bu sevgi, Allah’a karşı olan sevgimiz ile birlikte karşılık görebilir.

Sevgi Duası Yorumları

Sevgi duası yapan pek çok kişi, dualarının kısa sürede kabul olduğundan bahsederler. Allah, hiçbir zaman ondan gönülden isteyen kulunu geri çevirmez. Bahsettiğimiz gibi uygulanan tüm sevgi duaları, Allah katında kabul görmesi için inançla yapılır. Sevgi duası yorumları, kişilerin ancak çok arzulayarak gerçekleştiği dualar olarak belirtilirler. Duası kabul olan kişiler, onu ne kadar arzuladıklarını ve ne büyük bir inanç ile yalvarıp, kabul olması için beklediklerinden bahsederler. Bu şekilde sizin de duanız, ancak gönülden inanarak kabul görebilir.

Kevser Suresi ile Aşık Etme yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir