Şifa Büyüsü – Şifa Büyüsü Nasıl Yapılır?

Hastalık insan vücudunda yer alan organların rutin çalışma sürecinden ayrılması ve bu süreçte ağrı, acı hissi vermesidir. Özellikle ruhsal hastalıklarda, cerrahi müdahalenin yapılamaması, ilaç tedavisinin sonuç vermemesi sonucu çaresizliğe çare olması adına vekfi ve üfürüğü kuvvetli hocalardan şifa büyüsü alınması önerilir.

Kimler Yapmalı

Şifa büyüsü bir tedavi yolu olarak görüldüğü için hamile kalamayan, ruhsal hastalıkları olanlar, havale riski olanlar bu büyü için hocaların kapısını çalar. Hocaların ortak özelliği

  • Vekfi kuvvetli olması
  • İlim irfan sahibi olması
  • Kutsal kitapları bilmeleri
  • Dini vecibeleri doğrultusunda sufilik derecesinde olması
  • Soyunun seyyidlik ve şeriflikten gelmesi
  • Çevrelerinde bu alanda yaptıkları hizmetlerden olumlu tepki alması olarak sayılabilir.

Şifa Büyüsü Nasıl Yapılır?

Hastalıklarla mücadele edenler sonuç alamadığında şifa büyüsü için önerilen hocaların kapısını çalar. Özellikle hamile kalamayan kadınlar hamile kalmak amacıyla şifa büyüsü yaptırır. Bunun dışında sürekli baş ağrısı çekenler şifa büyüsü yaptırır. Küçük yaştaki çocukların sürekli ateş nöbetinde olmamaları için şifa büyüsü yaptırılır.

Psikolojik sorunlarda (cin çarpması) şifa büyüsü yapılır. Salgın hastalıkların son bulması için şifa büyüsü yapılır. Erkeklerin cinsel sorunların çözümü için şifa büyüsü yapıldığı da yapılan şifa büyüleri arasında yer alır. Felç gibi hastalıklar, cilt hastalıklarında (egzama, sedef) da şifa büyüsü yapılır.

Şifa Büyüsünde Muska

Şifa büyüsü yapılırken hasta olana içerisinde şifa ayetlerinin yer aldığı muskaları hazırlanır ve verilir. Bu muskalar hastalığın hasar verdiği bölgede taşınır. Şifa büyüsü için yapılan muskalar genelde üçgen şeklinde bir sarım şeklindedir. Dikdörtgen olan muskalar da vardır. Bu muskaları korunaklı hale getirmek için su sızdırmaz şekilde kaplamak gerektiği hocalar tarafından hastaya anlatılır.

Muska dışında en çok rastlanılan araç ise özellikle hastalığı yok etmek için kola bağlanan iplerdir. Bu iplere çeşitli şifa ayetleri okunarak ipler belirli aralıklarla düğümlenir ve hasta iyileşinceye kadar her cuma tekrarlanmak suretiyle bu ipler hastanın bileğine takılır. Şifa büyüsünde hocanın suya okuma ve bu suyun hastaya içirilmesi gibi yöntemler de kullanılır.

Şifa Büyüsü
Şifa Büyüsü

Nazar İçin Şifa Büyüsü

Nazar hastalık olmasa da hastalığa neden olan bir kem gözden kaynaklanır. Nazar sonrası etkilenen kişi farklı hastalık özellikleri sergileyebilir. Baş ağrısı, halsizlik, korku, isteksizlik gibi. Bu durumlarda da kesin etkisine inanılan şifa büyüsü için hocalardan okunup üflenmesi için destek alınır. Nazara maruz kalan kişilere yapılan muska sonucu kişi nazarın etkisinden kurtulur.

Şifa Büyüsünün Tarihi

Mısır medeniyeti zamanında tıbbi yöntem olarak kullanılan ve sembolleştirilen şifa büyüsü zaman yolculuğunda günümüze kadar gelmeyi başarmış ve sürdürecektir. İlkel topluluklardan modern topluluklara kadar pek çok medeniyette şifa büyüsü yapılıyor. Özellikle Hindistan şifa büyüsü konusunda en köklü bilgiye sahiptir. Günümüzde papazlar, rahipler, keşişler, hocalar, hacılar ve medyumlar pek çok büyü çeşidi ile birlikte şifa büyüsü de yapıyorlar.

İnanç

İnanç doğuştan gelen bir hissiyat olup kiminde bu hissiyat daha yüksek seyreder. Bu inanç ışığında pek çok bilim insanı keşifler ve icatlar yapmıştır. İnancın etkili olduğu alanlardan biri olan büyü ve medyumluk hem yaptıran hem de yapan açısından önemlidir. İnanç çerçevesinde beyin harekete geçer ve gerekeni yeniden yapar.

Hocaların şifa büyüsü inanç ile birlikte yapılırsa başarı alınabilir. O sebeple şifa büyüsü yaptırmak isteyenler öncelikle büyünün şifa vereceğine inanarak bu yola adım atmalıdır. Çaresizliğin olduğu her alanda çare aramak ve aradığın zaman çareyi bulmak insanın yaradılış hamurunda yer alır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir